Výuka Orient

Co je Orient a jak se učí?

Orientální tanec je tanec původem ze Středního východu. V současné době je ve světě velmi rozšířen a těší se velké popularitě. V České republice se také nazývá břišní tanec, v Americe ho nazývají bellydance, ve Francii dance du ventre, v Řecku cifte telli a v Egyptě zase Raqs Sharqi. Existuje několik druhů orientálního tance. Tyto styly se liší hudbou, na kterou se tančí, kostýmy i jednotlivými tanečními prvky. Některé styly se také tančí pouze při určitých příležitostech.

V orientálním tanci se střídá několik základních figur, které se pak různě kombinují. V tanci na sebe plynně navazují, aby tanec nevypadal jako cvičení aerobiku. Celkový vzhled tance se může u různých stylů dosti lišit. Jednou je spíše vlnivý a pomalý, jindy rychlý a třesavý. U orientálního tance je velmi významná osobnost tanečnice, jež se v tanci odráží. Důležitý je také výraz a mimika, která tanci dodává na svěžesti, energičnosti a je jeho nedílnou součástí. Na tanečnici by mělo být vidět, že ji tanec baví, má z něj radost a všechny pohyby jsou pro ni přirozené. Pro začátečnice bývá často obtížné provést některé prvky, protože tělo je ještě ztuhlé a nepoddajné. Po cca 3-4 měsících se ale svaly začínají postupně protahovat a uvolňovat a tanečnice si už nepřipadají tolik neohrabané. Největší satisfakcí je pak radost z improvizovaného tance, kdy si žena tančí podle své momentální nálady a pocitů.

Delphine - učí v Pole Heaven

Ve svých lekcích se snažím nejen o to naučit správně daný pohyb, ale především je mým záměrem, aby si ženy lekci užily a odcházely nabité pozitivní energií a nadšené. Nejde jen o samotné kroky, ale především o prožitek a vyjádření emocí. Mým cílem je dát prostor individualitě a osobnosti každé ženy, aby se v kurzu projevila. Tančíme z lásky a pro radost! Přiznávám se, že své pokročilejší kurzistky někdy moc nešetřím, ale zatím si nikdo nestěžoval. :) U těch začínajících je základem naučit je provádět pohyby správně tak, aby jim neškodily. Zdraví totiž máme jen jedno! Výuka tance je mou velkou vášní, slibuji, že to na mých kurzech poznáte!

Přihlásit na kurz

Chci se přihlásit na kurz Orientu s lektorkou Delphine

Přihlásit (budete přesměrovaní na stránku www.poleheaven.cz)

Individuální lekce, cena od 300 Kč (60 minut)

Nevyhovuje Vám žádná pravidelná lekce? Nestíháte? Stydíte se? Nevadí, protože naše lektorky vedou i individuální lekce. Lektorka se bude celou lekci věnovat jen Vám! Individuální lekci je možné domluvit i pro více zájemců najednou, například rozlučky se svobodou jsou velkým hitem...

Volejte 732 104 857

Domluvte se přímo s lektorkou Delphine

TOP